SMS: Vyhlaseni poplachu JSDHo: 30.10. 10:00:42POZAR, SHROMAZDISTE OSOB, I.st.Trebic, Hrotovice, F. B. Zverriny, 221, pozar promitacky v ZS

Technika: T148/CAS32 (PTR 722)

Požár byl hasičům ohlášen v 09:57 hodin. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Hrotovice společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Hrotovic a Rouchovan. Požár vypukl během výuky. Třídu ihned opustili všichni žáci. Kvůli silnému zakouření na celém patře bylo nutné provést evakuaci celkem padesáti dětí.

Hasiči měli během pár minut požár lokalizovaný. Již v 10:07 hodin proběhla úplná likvidace požáru. Jednotky dále provedly rozebrání stolku, ve kterém byl projektor zabudovaný. Zakouřené prostory hasiči odvětrali přirozenou a přetlakovou ventilací. Majetková škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na částku 5.000 Kč. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na projektoru.