23.7.2010 Požár zemědělské usedlosti v obci Sedlec na Třebíčsku.

22. července 2010 v 16:56 hod přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru v obci Sedlec na Třebíčsku.

Při příjezdu prvních jednotek na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru zemědělské usedlosti. Plameny bylo zasaženo několik budov hospodářské usedlosti a zemědělské stroje. V jedné z budov byl ustájen i hovězí dobytek. Hasičům se podařilo zvířata před plameny zachránit a včas převést do sousední budovy. Plameny se stihly ještě z hořícího objektu dále rozšířit na střechu rekreační chalupy v těsné blízkosti.

S plameny svádělo boj jedenáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Požár se hasičům podařilo lokalizovat zhruba v18:15 hod, ale dohašovací práce trvaly ještě několik hodin.

Samotná likvidace následků požáru potrvá zřejmě ještě několik dní. V současné chvíli je na místě několik jednotek, které provádějí rozebírání střešních konstrukcí objektu.

Plameny za sebou zanechaly dvou milionovou škodu. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Příčina požáru se nadále vyšetřuje.

U události zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Třebíč, Hrovotice, Náměšť nad Oslavou a Jihlava společně s jednotkou VU 5525 Náměšť nad Oslavou a jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dukovan, Hrotovic, Kralic nad Oslavou, Mohelna, Pozďatína a obce Sedlec.

zdroj: HZS kraje Vysočina

Fotogalerie: 23.7.2010 Požár zemědělské usedlosti v obci Sedlec na Třebíčsku.